OSZUSTWA MATRYMONIALNE

Lub też randkowe. To szczególnie bliski nam problem. Dotyczyć może zarówno Panów jak i Pań. Znamy dużo przykładów wspaniałych historii miłosnych, ale też nie są nam obce te z fatalnym zakończeniem. Jest to szczególnie wrażliwy temat…

W Polsce nadal brakuje bazy danych, gdzie można zweryfikować rozmówcę po jego zdjęciu, wiadomościach, adresie email czy po numerze telefonu. Chcemy to zmienić! Zgłoszenie tego oszustwa to chwila.

W 2017 w Anglii zgłoszono 3557 oszustw matrymonialnch. Z częstotliwością 10. na dzień.

Zaczyna się od miłej rozmowy, często na portalu społecznościowym/randkowym, przeradza się w zaangażowanie i w tym całym oczarowaniu można nie dostrzegać czerwonej lampki. Zbyt dobre serce, samotność i nieostrożność mogą doprowadzić do ogromnych strat finansowych.

Jedna z aplikacji randkowych podaje, że oszukany użytkownik traci średnio 11 500 funtów!

Gdy oszust wyczuje, że z ofiarą zbudował mocną więź, nagle pojawia się problem. Często jest to historia o ciężko chorej bliskiej osobie, braku możliwości spotkania ze względu na finanse i drogie bilety. W innym przypadku, przy fizycznym kontakcie- często dochodzi do kradzieży tożsamości- dowodów, paszportów, wrażliwych danych.

Statystyki mówią o 63% kobiet i 37% mężczyzn, którzy padli ofiarą takiej manipulacji. Prawie połowa ofiar miała poważne problemy ze zdrowiem psychicznym gdy oszustwo wyszło na jaw, a 18% z nich musiało skorzystać z pomocy psychologa bądź też straciło wszystkie swoje oszczędności (Action Fraud 2018).

Dwa z wielu przykładów: https://www.tvn24.pl/magazyn-tvn24/rozkochiwal-oszukiwal-znikal-ofiary-zastawily-pulapke,168,2888

oraz  https://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/pamela-viles-zakochala-sie-przez-portal-randkowy-oddala-milion-dol,861030.html

error

Podoba Ci się ta inicjatywa? Obserwuj nas.

LinkedIn
LinkedIn
Share