O nas

Od lipca 2019 jesteśmy fundacją, zarejestrowaną w KRS 0000795212, NIP 5272898963 oraz REGON 383898180, z siedzibą w Warszawie. Sprawozdania z działań składamy Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji. Jeśli chcesz zobaczyć nasz Statut, wyślij zapytanie na kontakt@zglosto.com

Inicjatywa Fundacji Zgłoś to! to przede wszystkim kampania skupiająca się na psychologicznym aspekcie oszustw, eliminowaniu predyspozycji do bycia ich ofiarą oraz na proaktywnej walce z tego rodzaju przestępczością.

Oferujemy możliwość zgłaszania oszustw 24/7 zarówno przez ofiarę jak i przez świadka (whistleblower- GWIZDEK).
Sami widzicie, że problem tkwi nawet w nazewnictwie. Oszustwa są stare jak świat, ale ich techniki są przeróżne i coraz to nowocześniejsze.

Aż w 85% przypadków możliwe było rozpoznanie złych intencji oszusta na wczesnym etapie kontaktu z ofiarą (ACFE 2018).
Na tej platformie chcemy zbierać dane na ich temat, pomagać ofiarom i uświadamiać polskie społeczeństwo.

Wszystko, co robimy wynika z chęci zmiany, jesteśmy dlatego otwarci na współpracę i wymianę myśli. Na swoim pokładzie mamy ekspertów ds. przeciwdziałania fraudom, korupcji oraz przestępczości internetowej. Zachęcamy do kontaktu jeśli jesteś zainteresowany/a współpracą lub też chcesz się czymś podzielić.

Uważamy, że promowanie kultury otwartości i transparentności umacnia społeczeństwo i angażuje każdego do wymiany doświadczeń, co w efekcie buduje silne i świadome społeczeństwo.

W czasach, gdzie życie jest napędzane wszystkim co smart, bardzo często brakuje nam trzeźwego spojrzenia i weryfikacji zdarzeń- pewności, że nie jesteśmy ofiarami manipulacji.

  1.  
LinkedIn
LinkedIn
Share